Widok z drugiej strony – pacjenci, lekarze i siła kamery cd

Nie patrzę na chodnik czy pochylnię wzgórza, tak jak przedtem. Schody, drzwi, wejścia do budynków, pokoje wyglądają inaczej. Teraz oceniam wózki manualne i mocne z krytycznym okiem. Wpływ jest jednak szerszy. Słucham uważniej. Uważam czas i wysiłek potrzebny pacjentom, aby dotarli do mojej kliniki i jak długo czekali, zanim przyszli mnie zobaczyć z problemem. Chciałbym myśleć, że my, jako dostawcy usług zdrowotnych, zaczynamy nasze dni z myślą o najlepszym interesie naszych pacjentów. Być może pielęgniarka, która zaprzeczyła słusznej prośbie Vicki Elman o podniesienie jej do łóżka, nie rozumiała konsekwencji jej odmowy. Ludzka godność jest delikatna. Można go usunąć w kilka sekund.
Być może to, co zostało sfilmowane, można w dużej mierze przypisać naszemu dysfunkcjonalnemu systemowi opieki zdrowotnej. Nasze wizyty u naszych pacjentów są często ograniczone do 15 minut. Niewielu z nas otrzymuje formalne przeszkolenie w zakresie opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Ale w którym momencie przejmujemy odpowiedzialność za segmenty areny ochrony zdrowia, w której uczestniczymy.
Ostatnie prace nad jakością opieki wymagają stworzenia systemu opieki zdrowotnej skoncentrowanego na pacjencie. Aby jednak nie był on skoncentrowany na pacjentach, nie musimy rozumieć perspektywy pacjentów. Choć wiem, że nie da się dać każdemu pacjentowi kamery wideo, czy nie byłoby ciekawie wyobrazić sobie, co mogliby nagrać, gdybyśmy to zrobili.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Film wideo i wywiad z dr. Berland i Buckwalter są dostępne na stronie www.nejm.org.
Author Affiliations
Dr Berland jest adiunktem w Yale University School of Medicine, New Haven, CT.

[więcej w: usg brzucha szczecin, samsung xcover 2 allegro, pakuten allegro ]