Młodzieży i dzieci Poszkodowanych lub zabitych w Shoot-By Shootings w Los Angeles

W Los Angeles strzelaniny z napędem są ważną przyczyną wczesnej zachorowalności i śmiertelności wśród dzieci i młodzieży. Według Departamentu Policji Los Angeles ponad 90 procent takich strzelanin popełniają członkowie brutalnych gangów ulicznych. Los Angeles ma najwięcej takich gangów w dowolnym mieście w Stanach Zjednoczonych, z ponad 400 różnymi gangami i około 60 000 członkami gangu. Według departamentu policji 58 procent członków gangu w Los Angeles to Hiszpanie, 37 procent to Afroamerykanie, 3 procent Azjaci, a 2 procent to biali. Zdecydowana większość dzieci w śródmieściu nie przyłącza się do gangów ulicznych. Podstawowym celem strzelaniny z napędem jest terroryzowanie członków rywalizujących gangów; drugorzędnym celem jest zabicie1. Strzelaniny z dysków twardych są endemiczne w Los Angeles i nie są już ograniczone do wewnętrznego miasta22,3. Stały się narodowym fenomenem1.
Głównym celem tego badania było ustalenie częstotliwości strzelaniny z udziałem dzieci i młodzieży w Los Angeles w 1991 roku oraz identyfikacja populacji największego ryzyka obrażeń i śmierci. Przeanalizowaliśmy również obszary ciała, które najczęściej były ranne, najczęściej spotykane miejsca strzelanin, pory roku, w których miały miejsce najwięcej strzelanin, oraz rodzaje broni palnej używane w tych strzelaninach.
Metody
Badanie to było przeglądem retrospektywnych strzelanin z przejazdem w Los Angeles w 1991 roku, które zostały określone przez Departament Informacji o Gangu Departamentu Policji w Los Angeles, by zaangażować się w gang ulicy. Departament policji definiuje strzelaninę jako wypadek związany z gangiem lub gangiem, w którym podejrzany (lub podejrzany) wyładowuje broń z pojazdu i powoduje zabójstwo, usiłowanie zabójstwa lub zbrodniczy atak lub strzela do zamieszkałego mieszkania4 .
Zbrodnie związane z gangiem są definiowane przez Departament Policji Los Angeles jako jedno z wielu przestępstw, w których ofiara lub podejrzany jest zidentyfikowany w aktach sekcji informacji o gangach jako członek gangu. Zbrodnie o podłożu gangowym określa się jako jedną z wielu przestępstw, w których ofiara lub podejrzany jest aktywnym członkiem gangu, a przestępstwo występuje w wyniku tego członkostwa. Obie grupy przestępstw obejmują zabójstwa, rabunki, porwania, podpalenia, gwałt, strzelaninę, zastraszanie świadka, wymuszenie, zbrodnię, napaść i napaść policjanta4.
Jeśli broń używana w strzelaninach z napędem nie została skonfiskowana, zostały one zidentyfikowane z osłonek, pocisków, dziur po kulach, opisów broni, które widzieli, oraz liczby oddanych strzałów.
Przeanalizowaliśmy wszystkie zapisy z 1991 roku w dziale informacji o gangach, aby zidentyfikować ofiary strzelanek z napędem w wieku 17 lat. Zapisy zostały przeanalizowane pod kątem wieku, rasy i płci każdego ofiary; pora dnia i miesiąc, w którym nastąpiło strzelanie; rodzaj broni, obszar miasta i lokalizacja (dom, ulica lub samochód); obszar ciała ranny; a status ofiary jako przynależny lub nie należący do gangu. Powiązaną ofiarę zdefiniowano jako osobę w wieku powyżej 17 lat, która została zastrzelona lub otrzymała ranę postrzałową podczas strzelaniny z udziałem dziecka lub nastolatka.
Dane dotyczące populacji uzyskano w USA w 1990 roku
[hasła pokrewne: badanie krwi tarczyca cena, wiedźmin 3 edycja kolekcjonerska allegro, samsung xcover 2 allegro ]