Młodzieży i dzieci Poszkodowanych lub zabitych w Shoot-By Shootings w Los Angeles czesc 4

Średnio 38 obrażeń związanych z bronią palną w miesiącu dotyczyło dzieci i nastolatków. Afroamerykanie i Hiszpanie byli znacznie bardziej narażeni na obrażenia i śmierć w wyniku strzelaniny z napędem niż ich azjatyckie i białe odpowiedniki. Ze względu na dużą liczbę brutalnych gangów ulicznych i członków gangu w Los Angeles, częstość występowania obrażeń i zabójstw w wyniku strzelaniny z napędem jest prawdopodobnie wyższa niż w innych miastach w Stanach Zjednoczonych. Liczba obrażeń spowodowanych przez broń palną gwałtownie wzrosła, gdy dzieci osiągnęły okres średniego okresu dorastania, prawdopodobnie dlatego, że wiek od 15 do 21 lat jest szczytowymi latami zaangażowania w brutalne gangi uliczne2. Większość sprawców strzelaniny z udziałem dzieci i młodzieży była prawdopodobnie nastolatką, ponieważ ludzie strzelają do innych w swojej grupie wiekowej 8, a także do osób należących do ich własnej grupy etnicznej9.
Dzieci i młodzież, które otrzymują obrażenia związane z bronią palną związane z gangami, mieszkają na obszarach, gdzie występuje duża liczba gangów ulicznych i gdzie często dochodzi do rywalizacji i strzelanin. Członkowie gangu są 60 razy bardziej skłonni niż członkowie ogólnej populacji, by umrzeć w wyniku zabójstwa10. Dlatego ci, którzy kojarzą się z członkami gangu, żyją z nimi lub bawią się na ulicach, na których występuje zwiększona aktywność gangów, są znacznie bardziej narażeni na obrażenia i śmierć spowodowaną strzelaniną z napędem. Wbrew powszechnym założeniom handel narkotykami nie jest głównym czynnikiem sprawczym11,12.
Większość strzelanin typu drive-by miała miejsce w rejonie Los Angeles z najbardziej brutalnymi gangami ulicznymi. Były to również obszary z najbardziej poszkodowanymi z ekonomicznego punktu widzenia i zmarginalizowanymi dziećmi z Afryki i Ameryki Łacińskiej.
W miesiącach letnich odnotowano największą liczbę strzelanin z napędem, ludzi strzelających i rannych. Jest to pora roku, w którym dzieci nie uczęszczają do szkoły, a młodzi ludzie w śródmieściu są na ogół bezrobotni. Strzelaniny z dysków przeważnie pojawiały się w nocy, kiedy trudno było zidentyfikować samochody, tablice rejestracyjne i twarze, co zmniejszyło możliwość obawy.
Broń palna jest używana w 70 procentach zabójstw z udziałem młodzieży, 13 i 90 procent zabójstw związanych z gangami. W naszym badaniu broń palna była najczęściej używaną bronią, a około jedna trzecia używanych pistoletów była półautomatyczna. Niektóre półautomatyczne pistolety mogą strzelać do 17 pocisków bez ponownego ładowania. W przypadku gangów ulicznych zwiększa to prawdopodobieństwo zranienia lub zabicia rywalizujących członków gangu i niewinnych osób postronnych w strzelaninach z napędem.
36 zabójstw wynikających z takich zdjęć stanowiło 9 procent wszystkich zgonów wśród dzieci i młodzieży oraz 23 procent wszystkich zabójstw wśród dzieci i nastolatków w Los Angeles w 1991 roku, według Departamentu Zdrowia hrabstwa Los Angeles. Było jeszcze 49 morderstw związanych z gangami, w których ofiarami byli dzieci i dorośli w 1991 roku, co nie wymagało strzelaniny z napędem. Łączna liczba zabójstw związanych z gangami wśród dzieci i młodzieży (85) stanowiła 53 procent wszystkich zabójstw z udziałem dzieci i nastolatków w Los Angeles w 1991 roku. Problem nie ogranicza się do ofiar zabójstw
[podobne: thermolifting zaffiro, badanie krwi tarczyca cena, pakuten allegro ]