Dobry pacjent ad

Moja gorliwość do obiektywnych badań rozpadła się, gdy stałem się tematem w filmie dokumentalnym Rolling (patrz artykuł Berland, strona 2533). Zdałem sobie sprawę, że nie mogę przedstawić, a tym bardziej żyć, moje życie jako przedmiot, jeśli chcę być zaangażowany jako osoba, a nie jako próbka czy zbiór danych. Na jednym poziomie obecność mojej kamery dawała mi walutę w oczach innych ludzi, której zazwyczaj mi brakuje. Może dlatego, że mieszkam w mieście, które ceni sobie to, co widzi na ekranie przede wszystkim, kiedy wychodziłem z kamerą, to mnie sprawdzało. Nagle wszyscy chcieli wiedzieć, dlaczego jestem tak ważny, że filmuję swoje życie. To prawda, nie jest to materiał, na którym chce się budować poczucie siebie, ale bije ignorowanie. Ponadto kamera wydawała się otwartym zaproszeniem na opowiadania innych. Kto wiedział, że tak wielu ludzi spędzało czas na wózku inwalidzkim, miał ciotkę na wózku inwalidzkim, która w niewielkim stopniu uniknęła urazu.
Na innym poziomie, Rolling pozwolił mi odejść od próby opisania moich doświadczeń, aby pokazać moje życie światu. I kiedy pojawiły się życie, złożoność również; kamera stała się zarówno przyjacielem, jak i przeciwnikiem. Rzucono mi wyzwanie, aby pokazać coś istotnego, coś twórczego – i, tak jak na scenie gabinetu lekarskiego, ujawniło luki między moimi ukrytymi celami a moimi słowami i czynami.
Jako niepełnosprawny mężczyzna muszę utrzymywać długotrwałe relacje z pracownikami służby zdrowia. Zazwyczaj czuję się zmuszony do bycia dobrym pacjentem, pacjentem, któremu będą odpowiadać lekarze. Wielokrotnie spotykałem się ze zgodnym stoicyzmem nagradzanym więcej czasu, bardziej hojnym dotykiem, większą dbałością o moje medyczne potrzeby, jak w wieku średnim, C6-C7, nadciśnieniowym porażeniem czterokończynowym. Wyrażanie emocji, które towarzyszą życiu z moją niepełnosprawnością wywołuje różne reakcje, ale rzadko ma odpowiedź lekarza, ponieważ staje się bardziej zaangażowany lub bardziej zdeterminowany, aby zrozumieć, w jaki sposób moje doświadczenie niepełnosprawności może informować o leczeniu. Ale proces tworzenia Rollinga zmienił na zawsze oczekiwania, które sprowadzam na spotkania z lekarzami.
Czy kamery wideo mogą pomóc innym pacjentom zgłosić się do lekarza w sposób, który poprawi jakość interakcji w opiece zdrowotnej. Niektóre z nakręconych przez nas scen są trudne do obejrzenia, ale się zdarzają. Przez nich widzę, co mam nadzieję zmieni. Doświadczyłem tego, jak to jest lubię angażować się w osoby bez uprzedzeń, nie próbując przewidzieć tego, co chcą, żebym był – i takie wspomnienia dostarczają cennego antidotum na uczucie, które ponownie przeżywam za każdym razem, gdy obserwuję, że wizyta u lekarza się rozwija. Ostatecznie, przynajmniej dla mnie, zrobienie kamery zmieniło równanie.
Author Affiliations
Dr Buckwalter jest wiceprezesem ds. Badań i rozwoju na eHarmony.com.

Powołując się na artykuły (4)
Zamknij Cytowanie artykułów
[patrz też: usg brzucha szczecin, nfz lublin sanatoria lista oczekujących, nfz przeglądarka skierowań do sanatorium ]